Spotkaliście się kiedyś z czymś takim jak Book Tour? W wielkim skrócie polega on na tym, że otrzymujecie od organizatora wydarzenia jeden egzemplarz książki, a po przeczytaniu, w określonym terminie, przekazujecie ją następnej osobie na liście. Zazwyczaj ma on na celu sponsorowaną przez jakieś wydawnictwo promocję książki i mogą w takim wydarzeniu brać udział tylko blogerzy i instagramerzy książkowi.

Postanowiłem trochę zmienić zasady tej gry i stworzyć Book Tour’a, który będzie skierowany do absolutnie wszystkich zainteresowanych. Mogę sobie na to pozwolić szczególnie dlatego, że nie jest to akcja sponsorowana przez kogokolwiek i ani wydawnictwo, ani autor najprawdopodobniej nie dowiedzą się o tym, że zrobiłem im taką darmową promocję 😛

Robię to, dlatego że jakiś czas temu dostałem w prezencie od współlokatora książkę o tematyce podróżniczej, która wciągnęła mnie jak żadna inna. Jest to o tyle zaskakujące, że wszystkie książki o podobnej tematyce do tej pory nudziły mnie po pierwszych kilku stronach (może to brak mojej wytrwałości, a może po prostu ich styl lub tematyka do mnie nie trafiały).

Książka, o której mówię to „Swoją drogą”, której autorem Tomek Michniewicz. Jak wskazuje sam podtytuł tej książki, jest to „opowieść o trzech podróżach po inne życie”. Autor książki złożył trzem bliskim sobie ludziom bardzo nietypową propozycję: “Zabiorę cię w dowolne miejsce na świecie. Pod jednym warunkiem — decyzję, dokąd chcesz lecieć i po co, musisz podjąć już, w tej chwili.”, a oni ją przyjęli. Tak rozpoczęły się trzy niezwykłe podróże, nie tylko na drugi koniec świata, ale i do bardzo osobistych, wewnętrznych refleksji autora.

Po jej przeczytania od razu chciałem bardzo się nią z kimś podzielić. Dlatego najpierw wcisnąłem ją swojej dziewczynie, która właśnie siedzi obok mnie i ją czyta. Czasu na jej skończenie ma niewiele, ponieważ chciałbym, aby nasz Book Tour rozpoczął się w połowie września.

Jeżeli, więc ktoś z Was chciałby wziąć w nim udział i razem z bohaterami książki poznać trochę inny świat, a być może zmusić się do refleksji nad sensem podróżowania oraz hierarchią wartości życiowych, to jest to wydarzenie właśnie dla Was.

Mam też do Was ogromną prośbę, nawet jeżeli sami nie jesteście zainteresowani tym wydarzeniem, to podeślijcie link znajomym, których pasjonują podróże i lubią czytać książki 🙂

 

Zanim się zgłosisz, koniecznie zapoznaj się z regulaminem poniżej 🙂

Regulamin Book Tour’a:

 1. Podstawą do odbycia się Book Tour’a jest przekazania swoich danych adresowych oraz kontaktowych do mnie. Obiecuję, że będę ich strzec jak oka w głowie, a po zakończeniu akcji usunę je ze wszystkich źródeł i pamięci 😉 Jest tylko jedna osoba, której mogę przekazać twoje dane adresowe, czyli osoba, która jest przed tobą na liście, tak aby mogła wysłać do Ciebie książkę.
 2. W momencie otrzymania książki, chciałbym, żebyś pochwalił się tym światu i wstawił na swoje instastories lub story na facebooku zdjęcie otrzymanej książki i oznaczeniem w nim mojego profilu (Świat według Ludwika) oraz dodanie hashtaga #uczsięświata. Dzięki temu będę miał pewność, że książka do Ciebie dotarła cała i zdrowa, a ty zaczynasz jej pochłanianie 🙂
 3. Czas na przeczytanie książki to maksymalnie 14 dni. Jeżeli komuś nie uda się przeczytać książki w tym terminie, to bardzo proszę o kontakt ze mną. Wtedy w uzasadnionych przypadkach będziemy mogli przedłużyć o dwa/trzy dni ten czas i powiadomić o opóźnieniu następną osobę na liście. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu nawet nie uda Ci się rozpocząć lektury lub po 14 dniach będziesz na samym jej początku, to bardzo proszę, spakuj ją i po prostu prześlij kolejnej osobie.
 4. Książkę wysyłamy listem poleconym (rejestrowanym), aby mieć pewność, że poczta nie zagubi przesyłki 😉 Koszt takiej przesyłki każdy ponosi sam.
 5. Nie jest to obowiązkowe, ale jeżeli uda Ci się przebrnąć przez całą książkę to podziel się proszę wrażeniami ze swoimi znajomymi na fejsie lub insta. Niech inni też się dowiedzą, czy warto po nią sięgnąć. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu nie chcesz się tym dzielić ze światem, to daj znać, chociaż mi jak Ci się podobała 🙂
 6. Użytkując mój egzemplarz książki pamiętaj, że nie jest ona zasponsorowana przez wydawnictwo, a jest prezentem, który od kogoś otrzymałem, dlatego chciałbym, aby wróciła do mnie w jak najlepszym stanie, ale….
 7. Chciałbym, aby po każdym biorącym udział pozostał w niej jakiś ślad, dlatego w książce możesz zaznaczać fragmenty za pomocą karteczek samoprzylepnych lub ołówka. Możesz również tym ołówkiem dopisać na marginesie swoje przemyślenia na jej temat. Na wewnętrznej okładce książki chciałbym też, aby każdy złożył swój autograf na pamiątkę dla mnie 🙂 (podpis, aby był trwalszy możecie złożyć długopisem 😉 )
 8. Minimalny wiek uczestnika to 15 lat.
 9. Na zgłoszenia czekam do 15 września.
 10. Wszelkie niejasności lub nieprzewidziane przez ten regulamin sytuacje rozstrzygam ja. W przypadku ekstremalnej sytuacji pozostawiam sobie również prawo do nagłego przerwania Book Tour’a
 11. Zgłoszenie chęci udziału w Book Tourze jest jednoznaczne z akceptacją powyższego regulaminu.

 

Jeżeli zapoznałeś się dokładnie z regulaminem i chciałbyś nadal wziąć udział w tej akcji lub masz jakiekolwiek pytania, to bardzo proszę, skontaktuj się ze mną. Możesz to zrobić poprzez mój fanpejdż na Facebooku lub profil na Instagramie.